header


Slideshow Image 1Slideshow Image 2

Pod láskavou záštitou
tanečného choreografa a režiséra
Jozefa Bednárika

Slideshow Image 2

Program Festivalu

Festival ZLATÉ TANČEKY je založený na štyroch témach, ktoré budú prezentované od mája do augusta formou tanečných víkendov. Počas nich Vám ponúkneme bohatý program zložený z pestrej kombinácie jednotlivých štýlov tanca a to formou ukážok, prezentácií, samotných vystúpení umelcov a osobností z celého Slovenska.

Zlaté tančeky 2014

Milí fanúšikovia, dovoľujeme si Vám oznámiť, že podujatie Zlaté Tančeky 2014 sa z organizačných dôvodov neuskutoční. O prípadných zmenách a novinkách Vás budeme včas informovať. Ďakujeme za pochopenie a veríme, že nám zachováte priazeň. Prosím prezrite si našu ponuku letných akciových pobytov a strávte príjemné leto v Turčianskych kúpeľoch.

Zlaté kúpele Turčianske Teplice

Zlaté tančeky 2013

Prvý úspešný ročník tanečného festivalu sa konal od mája do augusta 2013 v kúpeľnom parku Turčianske Teplice.

Každý tanečný víkend (Noche Caliente, Na ľudovú nôtu, Magic Night, Night Fever) bol venovaný jedinečnej osobnosti alebo legende tanečného sveta, ktorá bola ocenená lavičkou slávy: Jozef Bednárik, Patrick Swayze, Heda Melicherová, Prof. Štefan Nosáľ, Mário Radačovský, Michael Jackson, Peter Olej a Ján Ďurovčík. Každá lavička slávy má teraz čestné miesto v kúpeľnom Parku slávy v Turčianskych Tepliciach.

Posledný 6. víkend tanečného festivalu Zlaté tančeky bol vyvrcholením celého tanečného leta a bol uzavretý tanečným víkendom pod názvom Magic Night plným nádherných melódií, tanca z muzikálov, štandardných tancov, kabaretu a mnohých ďalších skvelých tanečných ukážok. Organizátorom a sponzorom festivalu sú Zlaté kúpele Turčianske Teplice, ktoré chcú prostredníctvom festivalu šíriť radosť a harmóniu z umenia s mottom: " V Zlatých kúpeľoch liečime nielen telo, ale aj dušu."

NOCHE CALIENTE

NOCHE CALIENTEJe zmesou horúcich rytmov latinskej Ameriky, Afriky, Orientu a veľkolepej ohňovej show. Tieto tance, rovnako ako ich hudba, vždy prekypovali rytmickou pestrosťou, neskrotnosťou, temperamentom, zmyselnosťou a obrovským citovým nábojom.

NA ĽUDOVÚ NÔTU

NA ĽUDOVÚ NOTUDva víkendy venujeme nášmu najkrajšiemu dedičstvu – Folklóru. Je zmesou tých najkrajších Slovenských ľudových tancov, spevu, hudby a zvykov zo všetkých regiónov.

MAGIC NIGHT

MAGIC NIGHTElegancia, pôvab a príjemná ľahkosť sú tým, čo robí víkend Magic Night výnimočným. Uvidíte vynikajúce tanečné výkony, ladné pohyby a krásne kostýmy.

NIGHT FEVER

NIGHT FEVERTento víkend je venovaný tanečnému štýlu disco, hip – hopu, modernému prevedeniu Latinsko – amerických tancov a bláznivému rock ´n rollu.

Priebeh festivalu

Tanečný víkend sa začína vždy v sobotu od 10:00 do 15:00 pestrým animačným programom, v ktorom sú zahrnuté aj rôzne zaujímavé súťaže pre hostí. V poobednom programe od 15:00 do 17:00 vystúpia rôzni umelci a tanečné skupiny daného tanečného štýlu a večer od 20:00 do 22:00 prebieha slávnostné odovzdávanie lavičky pre osobnosť konkrétneho tanečného štýlu a samozrejme galavečer s vystúpením profesionálneho hudobného hosťa a mnohých profesionálnych tanečných skupín, či jednotlivcov.

Počas dňa prebiehať aj výučba tancov zameraných na tanečný štýl, v duchu ktorého sa bude niesť celý víkend. Výučbu má na starosti animačný tím a profesionálni taneční lektori.

V nedeľu čaká hostí festivalu opäť skvelý animačný program a od 16:00 do 17:00 tradičný kúpeľný koncert.

Od mája do augusta:

Miesto: kúpeľný park Turčianske Teplice

Sobota:
10:00 - 15:00     program pre deti aj dospelých v SPA & Aquaparku
15:00 – 17:00    rôznorodé atraktívne umelecké súbory
17:00                 autogramiáda s osobnosťou
20:00 – 22:00    galavečer špičkových profesionálov

Nedeľa:
10:00 - 15:00    program pre deti aj dospelých v SPA & Aquaparku
16:00 - 17:00    nedeľný kúpeľný koncert – spoločenská dvorana Malá Fatra

Organizatori
a sponzori
Kúpele Turčianske TepliceKúpele Turčianske TepliceZlaté tančeky