header


Slideshow Image 1Slideshow Image 2

Pod láskavou záštitou
tanečného choreografa a režiséra
Jozefa Bednárika

Slideshow Image 2

Ján Ďurovčík

Ján ĎurovčíkJeden z najvyhľadávanejších režisérov a choreografov súčasnosti patrí medzi popredných tvorcov moderného divadla na slovenskej a českej scéne. Študoval na bratislavskej VŠMU u profesora Štefana Nosáľa a na inštitúte v belgických Antverpách.

Jeho diela mohli vidieť diváci skoro na celom svete. USA, Japosnko, Anglicko, Holandsko,Belgicko, Španielsko, Mexiko, Austrália, Kanada, Rakúsko, Nemecko, Rusko, Poľsko atď… Počas svojej kariéry systematicky spolupracuje s najprestížnejšími  divadelnými scénami v Čechách a na Slovensku. Jeho diela sa uvádzajú v štatnej opera v Prahe, Českom Národnom divadle, Slovenskom Národnom divadle, v Mahenovom divadle, v divadle JKT, v Štátnom divadle v Košiciach, na Novej Scéne v Bratislave, v divadle Jonáša Záborského, v divadle Kalich, v Goya Music hall…

Je autorom historicky prvého uvedenia hymnusu českého národa Má vlast od  Bedřicha Smetanu v štátnej opera Praha. Ako aj jediným slovenským autorom, ktorého dielo uvádzalo Tokio Metropolitan City Ballet v Národnom divadle v Tokiu.

Najväčšiu pozornosť venuje Slovenskému divadlu  tanca, kde sa naplno venuje svojej autorskej tvorbe. Diela ako Napľujem na vaše hroby; Bolero, príbeh matky; Labuťko; Vták ohnivák či Carmen už roky reprezentujú slovenskú kultúru na svetových pódiách. Ako režisér a choreograf naštudoval mnoho svetových, či pôvodných slovenských muzikálov. West Side Story, Pomáda, Donaha!, Pokrvní brati, Fidlikant na streche, Hriešny tanec, Neberte nám princeznú, Na skle maľované, Čajočky.

Je spoluautorom najúspešnejšieho slovenského muzikálu všetkých čias Ôsmy svetadiel, ktorý bol nadšene prijatý nielen divákmi v Čechách a na Slovensku ale aj odbornou verejnosťou. Je držiteľom niekoľkých prestížnych ocenení a víťazom mnohých choreografických súťaží.

Za zmienku stojí jeho televízna tvorba, kde je vyhľadávaným režisérom veľkých galavečerov, či pôvodných televíznych baletov ( To hlasy ľudu slovanského, Lúčnica - 60 rokov krásy, atď)

Z ľudovej tvorby je to hlavne inscenácia Strom pre SlovensKý ľudový umelecký kolektív, za ktorý získal Krištáľové krídlo, či až dvorná spolupráca s jeho vzorom a profesorom Štefanom Nosáľom pre Lúčnicu. Za perličku sa dá považovať fakt, že je nahranejším režisérom za posledné dva roky v Čechách vôbec.

Organizatori
a sponzori
Kúpele Turčianske TepliceKúpele Turčianske TepliceZlaté tančeky